GRADONAČELNIK DALIBOR MILAN U OBILASKU RADOVA NA IZGRADNJI PROTUPOŽARNE PROMETNICE LOVAČKA KUĆA – RUDINE

5. listopada 2018.

Danas je gradonačelnik Dalibor Milan obišao radove na izgradnji protupožarne prometnice koja se proteže na potezu od Lovačke kuće do Rudina. Radi se o izgradnji prometnice duge 2,5 kilometara, a široke 4,5 metara. Radovi su u punom tijeku i očekuje se dovršetak do kraja godine.
Kao što sam već više puta istaknuo, već godinu dana u suradnji s Hrvatskim šumama radili smo na svim pripremnim radnjama koje su bile potrebne za početak gradnje ove prometnice. Mislio sam da ćemo u izgradnju krenuti i mnogo ranije, međutim uvjeti zaštite okoliša nam to nisu dozvoljavali. Svi uvjeti zaštite okoliša su ispunjeni i to je ono što je bitno. Probijanje ove prometnice od velike važnosti je za cijeli Metković, a prvenstvena namjena joj je povećanje sigurnosti zaštite od požara. Ono što je bitno naglasiti je da probijanjem ove prometnice Metković dobiva jedan novi alternativni pravac kojem će namjena biti višestruka. Trasa ceste prolazi odmah iznad lokaliteta „Gubave kuće“ koji je dosta atraktivan potencijalni turistički resurs. Već sada mi u Gradu Metkoviću razrađujemo niz ideja kako taj prostor stavit u funkciju, a probijanje ove prometnice je zasigurno prvi korak kojim ćemo povećat dostupnost tog prostora. – istaknuo je gradonačelnik Dalibor Milan.

Zadnja izmjena: 5. listopada 2018.