Gradonačelnik potpisao ugovore za izgradnju kružnih tokova u Ulici Ante Starčevića u Metkoviću

27. ožujka 2019.

Danas je u Galeriji Ustanove za kulturu i sport Metković gradonačelnik Dalibor Milan potpisao ugovor za izgradnju kružnih tokova u Ulici Ante Starčevića u Metkoviću sa zastupnikom zajednice ponuditelja Dubrovnik ceste d.d. i Asfalt- inžinjering d.o.o. gospodinom Robertom Krilom. Potpisivanju ugovora nazočio je i ravnatelj Županijske uprave za ceste gospodin Ivo Kaštelan. Naime, sukladno provedenom postupku javne nabave, odabrana je ponuda zajednice ponuditelja DUBROVNIK CESTE d.d. i ASFALT – INŽENJERING d.o.o. u iznosu od 4.794.921,50kn bez PDV-a, odnosno 5.993.651,88kn sa PDV-om u kojoj Grad Metković sudjeluje sa 65%, a Županijska uprava za ceste s 35%.
Rok za izvođenje radova je 6 mjeseci od dana uvođenja izvođača u posao i odvija se kroz 3 faze.
Početak zahvata je na zapadnom dijelu Ulice Ante Starčevića a kraj zahvata je poslije križanja sa Ulice Kralja Zvonimira i Matice hrvatske kod kina. Duljina zahvata iznosi cca 400 m u smjeru zapad-istok. Predviđa se uređenje prometnica don Radovana Jerkovića u duljini od cca 50 m od križanja do ulaza pred nekadašnju zgradu suda, kao i uređenje ulica kralja Zvonimira i Matice hrvatske u duljini od cca 50 m.
Radovi uključuju: pripremne radove, zemljane radove, građevinske radove, AB radove, montažerske radove (oborinska odvodnja i vodoopskrba), prometna signalizacija, elektroinstalacijski radovi (dobava opreme, elektromontažni radovi), te ostali radovi, a sve sukladno Troškovnicima i Glavnom projektu.

Zadnja izmjena: 16. travnja 2019.