Natječaj za provedbu Podmjere 4.2. “Potpora za ulaganja u preradu, marketing i/ ili razvoj poljoprivrednih proizvoda”

18. veljače 2020.

Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju objavila je dva natječaja za provedbu Podmjere 4.2. »Potpora za ulaganja u preradu, marketing i/ili razvoj poljoprivrednih proizvoda« – provedba tipa operacije 4.2.1 »Povećanje dodane vrijednosti poljoprivrednim proizvodima« i Natječaj za provedbu Podmjere 4.2. »Potpora za ulaganja u preradu, marketing i/ili razvoj poljoprivrednih proizvoda« – provedba tipa operacije 4.2.2 »Korištenje obnovljivih izvora energije«.

Na natječaju za tip operacije 4.2.1. Povećanje dodane vrijednosti poljoprivrednim proizvodima prihvatljivi korisnici su:

fizičke i pravne osobe registrirane za preradu poljoprivrednih proizvoda (mikro, mala, srednja i velika poduzeća) u odgovarajućim registrima objekata za poslovanje s hranom životinjskog ili ne životinjskog porijekla, uključujući početnike ili
proizvođačke organizacije priznate sukladno posebnim propisima koji uređuju rad proizvođačkih organizacija, pod uvjetom da najkasnije u trenutku podnošenja konačnog zahtjeva za isplatu budu registrirane za preradu poljoprivrednih proizvoda u odgovarajućim registrima objekata za poslovanje s hranom životinjskog ili ne životinjskog porijekla ili
fizičke i pravne osobe upisane u Upisnik poljoprivrednika (mikro, mala, srednja i velika poduzeća) koje ne moraju biti registrirane za preradu poljoprivrednih proizvoda (u slučaju samostalnog ulaganja u marketing primarnih poljoprivrednih proizvoda).

Ukupan iznos raspoloživih sredstava javne potpore na ovom natječaju je 300.000.000,00 HRK. Intenzitet javne potpore iznosi do 50%, a visina potpore ovisi o tipu korisnika.

Na natječaju za tip operacije 4.2.2. Korištenje obnovljivih izvora energije prihvatljivi korisnici su:

fizičke i pravne osobe koje nisu registrirane za preradu poljoprivrednih proizvoda (mikro, mala, srednja i velika poduzeća), ali su upisane u Upisnik poljoprivrednika, pod uvjetom da najkasnije u trenutku podnošenja konačnog zahtjeva za isplatu budu registrirane za preradu poljoprivrednih proizvoda u odgovarajućim registrima objekata za poslovanje s hranom životinjskog ili ne životinjskog porijekla.

Ukupan iznos raspoloživih sredstava javne potpore je 70.000.000,00 HRK, a intenzitet javne potpore iznosi do 50%. Visina potpore po projektu iznosi od 15.000 do 1.000.000 EUR u kunskoj protuvrijednosti, a za korisnike početnike do 200.000 EUR.

Rok za podnošenje zahtjeva za potporu je od 16. ožujka 2020. godine od 12:00 sati do 30. lipnja 2020. godine do 12:00 sati.

Natječaje i potrebnu dokumentaciju možete pronaći na https://www.apprrr.hr/podmjera-4-2-potpora-za-ulaganja-u-preradu-marketing-i-ili-razvoj-poljoprivrednih-proizvoda/

Zadnja izmjena: 18. veljače 2020.