Larvicidna dezinsekcija komaraca i obavijest o treminima provedbe

29. travnja 2020.

Larvicidni tretman je skup mjera mehaničkih, fizičkih, bioloških i kemijskih s ciljem redukcije razvojnih oblika komaraca.
Mehaničkim i fizikalnim mjerama smanjuju se ili uklanjaju uvjeti za razvoj komaraca stoga preporučamo da oko svojih objekata :

– Onemogućiti nakupljanje vode u kantama,posudama, automobilski gumama ili nekoj drugoj ambalaži
– Spremnike za vodu kao kamenice,betonske spremnike ,bačve i sl.
prekriti mrežama protiv komaraca ili plastičnim pokrovom
– Onemogućiti nakupljanje kišnice na tendama ili raznim pokrivalima
– Držati uredne i protočne oborinske oluke i sustave oborinskih voda
– Vaze za cvijeće i sl. na grobljima umjesto vodom puniti vlažnim pijeskom od travnja do listopada
– U posudicama ispod vaza za cvijeće redovito mijenjati vodu jednom tjedno
– Osigurati pokrivanje brodica ceradama gdje se god nalazile kako bi se spriječilo skupljanje kišnica.

Larvicidna dezinsekcija je kemijska mjera koja ima za cilj redukciju razvojnih oblika komaraca. Larvicidi su biocidi koji djeluju na razvojni stadij insekta.

OBAVIJEST O TERMINIMA PROVEDBE

Pomorski servis –Luka Ploče d.o.o.Ploče planira provesti preventivnu larvicidnu dezinsekciju komaraca na području Grada Metkovića u slijedećim terminima:

04.05.2020
Obalni plićaci kanala u ulicama Matije Gupca,Put Vida i Put Narone
Depresije sa povremenom vodom na javnim površinama i slivnici oborinskih voda (desna obala)

05.05.2020
Obalni plićaci rijeka i kanala u ulicama Sv. Franje Asiškog,Lovre Matića, Bočina, Jakova Gotovca

06.05.2020
Depresije s povremenom vodom na javnim površinama i slivnici oborinskih voda, obalni plićaci rijeke Neretve od Veletržnice do Lučkog mosta.(lijeva obala)

Sve informacije o tijeku dezinsekcije mogu se dobiti na mob: 0916031708 ili 0916031704.

ZAJEDNIČKOM PRIMJENOM NAVEDENIH MJERA SMANITI ĆEMO BROJNOST KOMARACA A TO NAM JE ZAJEDNIČKI CILJ.

ZAHVALJUJEMO NA SURADNJI !

Djelatnici Pomorskog servisa-Luke Ploče d.o.o.

Zadnja izmjena: 29. travnja 2020.