Započela provedba projekta ‘Povećanje razine zapošljivosti u dolini Neretve’

30. svibnja 2019.

Grad Metković provodi projekt „Povećanje razine zapošljivosti u dolini Neretve“

(UP.01.3.1.01.0123) unutar Poziva Lokalne inicijative za poticanje zapošljavanja – faza III

Partner projekta je Općina Kula Norinska.  Upravljačko tijelo je Ministarstvo rada i mirovinskog sustava, dok je Posredničko tijelo razine 2 za projekt  Hrvatski zavod za zapošljavanje.

U sklopu projekta planiran je razvoj i osposobljavanje u području agroturizma (u trajanju od 3 mjeseca) , 7 motivacijskih radionica ( 7 grupa po 10 polaznika, 1 radionica tjedno) te osnivanje Kluba za zapošljavanje.  Planirano je i individualno savjetovanje za 10 učenika osmog razreda Osnovne škole Kula Norinska u CISOK – u u Dubrovniku, te organiziranje dvodnevne radionice/tribine za 30 učenika Srednje škole Metković. Provođenjem aktivnosti, osnažit će se 90 pripadnika ranjivih skupina na tržištu rada te 40 osnovnoškolaca i srednjoškolaca za potrebe aktivnog integriranja na formalno tržište rada što će dovesti do povećanja razine zapošljivosti i socijalne kohezije na području Dubrovačko – neretvanske županije.

Cilj projekta „Povećanje razine zapošljivosti u dolini Neretve“ je povećanje razine zapošljivosti i socijalne kohezije pripadnika ranjivih skupina na području Dubrovačko – neretvanske županije te zapošljavanje minimalno 70 % sudionika projektnih aktivnosti u narednih 5 godina nakon završetka projekta.

Ukupna vrijednost projekta je 420. 160,00 HRK, a intenzitet potpore je 100 %.

Razdoblje provedbe projekta je 18 mjeseci od dana potpisivanja Ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava, odnosno do 26. rujna 2020.

Područje koje obuhvaća projekt Čitava dolina Neretve

Ciljane skupine projekta:

1. dugotrajno nezaposlene osobe (mladi do 29 godina nezaposleni iznad 6 mjeseci i osobe starije od 29 godina nezaposlene iznad 12 mjeseci)
  2. žene
  3. mladi (od 15 do 29 godina)
  4. hrvatski branitelji
  5. članovi obitelji stradalnika /ca Domovinskog rata
  6. djeca hrvatskih ratnih vojnih invalida
  7. djeca dragovoljaca Domovinskog rata
  8. osobe s invaliditetom
  9. nacionalne manjine
  10. osobe od 50 godina i starije
  11. pripadnici ostalih ranjivih skupina

Više informacija o projektu:

Martina Tomić
Voditeljica projekta

GRAD METKOVIĆ
JEDINSTVENI UPRAVNI ODJEL
Odsjek za komunalne poslove, prostorno planiranje, gospodarstvo i fondove EU

tel: (+)385 20 681 395
mail: martina.tomic@metkovic.hr
www.grad-metkovic.hr

Više informacija o EU fondovima:

www.esf.hr
www.strukturnifondovi.hr

Sadržaj publikacije isključiva je odgovornost Grada Metkovića.

Zadnja izmjena: 30. svibnja 2019.