Gradonačelnik Dalibor Milan potpisao ugovore s 21 poduzetnikom

20. ožujka 2019.

Gradonačelnik Dalibor Milan danas je u Galeriji Ustanove za kulturu i sport Metković s metkovskim poduzetnicima potpisao ugovore o dodjeli potpora iz Programa mjera poticanja poduzetništva u Gradu Metkoviću za 2019. godinu.
Nakon prošlogodišnjeg uvođenja Programa potpora poduzetnicima, ove godine Grad Metković je povećao ukupan iznos sredstava na 500.000,00 kuna, što je uz povećanje iznosa potpore po pojedinoj mjeri i postotka sufinanciranja rezultiralo velikim interesom poduzetnika za mjere potpora.
Ukupna vrijednost potpisanih ugovora je 417.204,26 kuna.
Po mjeri 1. (poduzetnici koji posluju manje od dvije godine) potpisana su 4 ugovora po kojima je potrošeno ukupno 67.204,26 kuna od predviđenih 100.000,00 kuna. U međuvremenu su pristigla još 3 zahtjeva koje je nakon pregleda povjerenstvo pozitivno ocijenilo te im je upućen Poziv na dostavu računa nakon čeka slijedi Zaključak Gradonačelnika i potpis Ugovora.
Po mjeri 2. (poduzetnici koji posluju dulje od dvije godine) iskorišteno je svih planiranih 350.000,00 kuna, a mjera se odnosi na nabavu strojeva, opreme i uređenja poslovnih prostora.
Po mjeri 3. nitko se nije javio te je ostalo svih 50.000,00 kuna, a mjera se odnosi na potporu poduzetnicima za financiranje pripreme i kandidiranje EU projekata.

Zadnja izmjena: 20. ožujka 2019.