Održana je 3. radionica u sklopu projekta „Povećanje razine zapošljivosti u dolini Neretve“

24. rujna 2019.

U prostorijama Multimedijalnoga centra u Metkoviću , u razdoblju od 16. do 20. rujna (svaki dan po 4 sata), održala se treća radionica gdje su sudionici mogli učiti o sljedećim temama:
1. Dobar životopis zlata vrijedi
2. Izrada životopisa
3. Izrada životopisa na engleskom jeziku
4. Izrada molbe za posao na engleskom jeziku
5. Slanje molbi i životopisa potencijalnim poslodavcima.
Ovom prilikom, polaznici su učili pisati životopis i molbu na engleskom jeziku.
Voditeljica projekta gđa Martina Tomić je i ovoga puta zahvalila svim sudionicima. „Ovo nije bila edukacija u smislu poticanja iseljavanja, već upravo suprotno. Naime, sve je više stranih ulagača u Hrvatskoj kojima je potreba za domicilnom radnom snagom sve izraženija. Samim time, osjećamo potrebu pomoći ljudima na način da ih osposobimo za pristup novim, modernim poslodavcima. Nadamo se da ćemo polaznicima ovih radionica dati dovoljno motivacije i znanja kako bi se lakše prilagodili modernom tržištu rada.
Iduću radionicu planiramo u listopadu te ovim putem pozivamo sve zainteresirane dugotrajno nezaposlene osobe da nam se pridruže.
Priliku za prijavu imaju nezaposleni pripadnici ranjivih skupina kako je definirano županijskim strategijama za razvoj ljudskih potencijala:
– dugotrajno nezaposleni (mlađi od 29 godina nezaposleni iznad 6 mjeseci i osobe starije od 29 godina nezaposlene iznad 12 mjeseci),
– žene,
– mladi (15 do 29 godina),
– hrvatski branitelji,
– članovi obitelji stradalnika / ca Domovinskog rata,
– djeca hrvatskih ratnih vojnih invalida,
– djeca dragovoljaca Domovinskog rata,
– osobe s invaliditetom,
– nacionalne manjine,
– osobe od 50 godina i starije.

Mogu se javiti mailom na martina.tomic@metkovic.hr ili osobno doći u Grad,“ rekla je Tomić.

Izvršitelj aktivnosti projekta je „Prijateljica Socijalna Zadruga.“

Zadnja izmjena: 24. rujna 2019.